Smajlík
Smajlík a jiná dřevěná tiskátka a razítka s různými motivy.

Nota veselá, neutrální a smutná

Nota veselá, neutrální a smutná

Sada notových smajlíků obsahující razítka nota veselá, nota neutrální a nota smutná. Všechna tři tiskátka v sadě notových smajlíků jsou dřevěná a o rozměru 30 x 30 mm. Razítka pro školy, školky i domácnosti.

Více detailů


165,00 Kč

ET06

Razítka hudební noty

Sada razítek s veselou notou, smutnou notou a neutrální notou je vhodná k přátelskému hodnocení předškolních a mladších školních dětí. Hodnocení probíhá formou získávání obtisků razítek s různými notami, zpravidla do sešitu nebo na samostatný list papíru.

Autorkou kreslené předlohy pro tiskátka s notami je Eva Vitásková.

Psychologie hodnocení

Děláš mi radost

Pomocí veselé noty dětem sdělujeme, že nám dělají radost a že je vnímáme vskutku pozitivně. Chválením za dobré výkony v učení či chování zvyšujeme jejich četnost a předcházíme tomu, aby dítě sešlo ze správné cesty.

Nezraňující smutná nota

Hodnocení je dobře přijímáno zejména proto, že i obdržení smutné noty je vnímáno jako zisk něčeho, navíc s vyhlídkou na lepší příští hodnocení.

Mnohé děti zlobí nebo podávají špatný výkon právě proto, že potřebují, aby si jich někdo všimnul a i drsné pokárání považují v tomto smyslu za  odměnu, která je dále utvrzuje v jejich chování. V případě hodnocení smutnou notou však nastává odlišný efekt - dítěti je na emoční úrovni sdělen pocit vychovatele, vyučujícího či rodiče, který v neverbální rovině sděluje: "Jsem smutný, že jsi nepodal lepší výkon, ale nejsi pro mě nehodnotným jedincem, proto ti dávám alespoň tuto smutnou notu a budu rád, když ti v budoucnu budu s potěšením moci dát notu veselou, která ti způsobí hřejivý pocit u srdce". Dítě smutnou notu nevnímá jako trest, ale jako impulz ke svému zlepšení.

Nezapomněli jsme na tebe

Zdánlivě nadbytečná neutrální nota je ve skutečnosti důležitým prvkem motivačního působení na děti v kolektivu. Učitelé a vychovatelé mnohdy věnují zvýšenou pozornost žákům, kteří vynikají kvalitními dovednostmi na jedné straně a žákům vynikajícím špatným chováním na straně druhé. Mnohdy však opomíjejí střední proud v kolektivu dětí - považují jej za přizpůsobený a jsou rádi, že s nimi nemají další starosti, kterými je zpravidla zahrnují jak nadané, tak i zanedbané děti.

Průměrné a zdánlivě dobře přizpůsobené děti však potřebují rovněž přiměřenou míru pozornosti, a pokud se jim jí nedostává, pak někdy zhoršují své chování, aby se jim dostalo pozornosti alespoň ve formě trestů či napomenutí. Jedním z nástrojů předcházení tomuto jevu je právě neutrální nota, která se nedopouští falešně nadsazeného chválení u pouze průměrného výkonu a přitom dítěti dopřává pocit zasloužené pozornosti, kterým je ujišťuje, že není zapomenutou bezvýznamnou bytostí, která by si svou hodnotu musela dokazovat sociálně patologickým chováním.

Výchova ke spolupráci

Neutrální notu využíváme také při hodnocení dětí ve skupinkách spolupracujících na zadaném úkolu, kdy je pro správný výsledný efekt vhodné děti nerozdělovat na ty úspěšné na jedné straně a černé ovce na straně druhé. V takovém případě se náramně hodí kombinace veselé noty s notou neutrální.

Na tvorbě těchto motivačních razítek s námi konzultačně spolupracovali vysokoškolští učitelé, odborníci z oblasti vývojové psychologie a pedagogické psychologie.

Pro tento výrobek zde v současné chvíli nejsou zobrazeny žádné zákaznické komentáře.

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení registrovaní uživatelé.

Košík  

(prázdný)

Pozn.: Minimální výše objednávky: 120,- Kč za zboží (221,- Kč včetně dopravy).

Novinky

Žádné zboží nebylo přidáno teprve nedávno :)

Razítka

Sady razítek