Smajlík
Smajlík a jiná dřevěná tiskátka a razítka s různými motivy.

Fialová razítková barva

Fialová razítková barva

Fialová razítková barva na razítka. Fialová razítkovací barva bez oleje pro gumová razítka a tiskátka. 50 ml fialové barvy

Více detailů


39,00 Kč

R151E

Fialová barva na razítka

Fialová barva na razítka je barvou tradičně používanou, zejména proto, že je dobře odlišitelná od textu vytištěném pomocí tiskárny, který bývá nejčastěji černý. Fialová přitom působí dostatečně odlišně na to, aby bylo razítko na papíře snadno odlišitelné od ostatních na něm obsažených informací. Zároveň se nejedná o barvu, která by byla příliš křiklavá a rušila tak výsledný dojem.

Přestože fialová barva je pro tisk razítek a tiskátek nejoblíbenější nebo přinejmenším nejrozšířenější, lze si vybrat i z dalších razítkových barev.

Tip 1: Na jednu razítkovou podušku lze nanést na různá místa různé razítkové barvy.

Tip 2: Zejména u motivačních razítek je výhodné spojit motiv razítka i s vhodnou barvou, která dokreslí sdělovanou emoci.

Kvalitní razítková barva

Kvalitní tradicí prověřená barva pro tisk razítek. Razítkovací barvu stačí nanést na razítkovou podušku, do které se následně namáčejí razítka pogumovanou stranou s požadovaným obtiskem. Razítková barva fialová neobsahuje olej a je určena pro gumová razítka.

Psychologie fialové barvy

Po konzultaci s psychologem vyučujícím na vysoké škole (jaro 2011, Lesnická a dřevařská fakulta Mendelovy univerzity v Brně) psychologii barev v rámci předmětu Psychologie interiéru uvádíme několik informací k psychologii fialové barvy.

Goethova nauka o barvách

Goethe rozlišil šest skupin barev, přičemž fialovou najdeme ve třech z nich:

  • fialová společně s oranžovou a červenou jsou teplé, smělé, mocné a vznešené barvy
  • fialová společně se zelenou a modrou jsou temné, studené a vážné barvy s charakteristikou deštivého podzimu
  • fialová společně s modrou a červenou jsou chladné, vážné a důstojné barvy

Prostor a barva

Fialovou lze neutralizovat pomocí množství bílé. Zřejmě i to je jeden z důvodů, proč je tak oblíbená pro použití na bílém papíře, ale příliš se nehodí jako pokojová barva.

Symbolika fialové barvy a její psychologický význam

Fialová barva se nachází ve spektru mezi červenou a modrou, symbolizuje změnu, překročení a přenesení jinam. Ve fialové barvě dochází ke sjednocení dvou opačných pólů, spojení kontrastních energetických faktorů - modrého klidu a červené pohonné síly.

Milovníci fialové barvy bývají senzitivní, do sebe obrácení, vyhledávají nerušenou samotu. Jsou to neobyčejní individualisté, senzitivní umělci nebo zvláštní typy introvertů.

Fialová barva je oblíbená u dětí.

Odstín Lila symbolizuje pravou lásku a obětavost; vztah k trpělivému snášení těžších okamžiků, ve kterých vidí zkoušku, kterou jedinci osud uložil. Kromě oblíbenosti fialové barvy u dětí její obliba vzrůstá také s přibývajícím stářím, neboť v sobě obsahuje i zkušenosti, zralost a porozumění pro žal. Samozřejmě existuje mnoho odstínů fialové, přičemž některá je blíže růžové, jiná je blíže modré.

Pro tento výrobek zde v současné chvíli nejsou zobrazeny žádné zákaznické komentáře.

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení registrovaní uživatelé.

Košík  

(prázdný)

Pozn.: Minimální výše objednávky: 120,- Kč za zboží (221,- Kč včetně dopravy).

Novinky

Žádné zboží nebylo přidáno teprve nedávno :)

Razítka

Sady razítek